Święto Szkoły - Pasowanie na ucznia:)
2022-10-14

Dzień Edukacji Narodowej to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. W naszej szkole uczciliśmy ten dzień w wyjątkowy sposób, Mszą Świętą oraz uroczystą akademią połączoną z pasowaniem uczniów klas pierwszych.

Na wstępie dyrektor mgr Artur Szopa powitała zaproszonych gości, licznie zgromadzonych rodziców, pracowników szkoły i uczniów.

Następnie uczniowie klas Ia oraz Ib przedstawili krótki program artystyczny i po raz pierwszy zaprezentowali się na scenie. Potem unosząc palce prawej ręki, z wielkim przejęciem uroczyście ślubowali oraz dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole był program artystyczny w wykonaniu uczniów, poświęcony Patronowi naszej szkoły Janowi Pawłowi II. Jego scenariusz wypełniły wiersze, prezentacje muzyczne i taneczne.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment, by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności, było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.

"Dobra szkoła to przede wszystkim mądra szkoła.

Niech w pracy wychowawczej

wszystkie zaangażowane w nią osoby

poczują się związane zadaniem

ukazywania dojrzewającym ludziom,

jak być człowiekiem naprawdę."

Św. Jan Paweł II