2022-09-14
Nasz szkoła dostała ogromne wsparcie finansowe na zakup sprzętu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Zakupiliśmy zestawy do nauki programowania BeCreo, Gogle VR, drukarkę 3D Sygnis Edu Lab, mikrofon kierunkowy, roboty Photon, wizualne laboratoria przedmiotowe, zestawy Lego Education SPIKE oraz wiele innych pomocy edukacyjnych.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólna misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.