Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy!
2021-12-06

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 grudnia 1981- pamiętamy" to projekt, w którym wzięła udział nasza szkoła. Podczas lekcji historii i WOSU uczniowie klasy VII i VIII zapoznali się z trudnym dla nich tematem: 40 - lecie wybuchu stanu wojennego w Polsce. Klasy starsze oglądały film dokumentalny pt." Nie zabierajcie mamy" oraz wzięły udział w konkursach wojewódzkich związanych z tematyką stanu wojennego.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się wystawa przygotowana przez IPN. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oglądali ją z zaciekawieniem i należytą powagą. Choć temat bardzo trudny - klasy starsze dały radę ! PAMIĘTAJMY - historia to nauczycielka życia ! Uczmy się na błędach i dbajmy o to, aby budować silną i wolną Polskę !