Projekt: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy!
2021-09-19

UWAGA !!!

Nasza szkoła bierze udział w PROJEKCIE:

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!

GŁÓWNYM CELEM PROJEKTU JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO ŚWIADOMEGO PRZEŻYWANIA 40 ROCZNICY WPROWADZENIA W POLSCE STANU WOJENNEGO.

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów klas starszych do wzięcia udziału w następujących konkursach:

1. KONKURS LITERACKI: "Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich".
  2. KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI: "Tropiciele historii - poszukiwanie ludzi solidarności".

O szczegółach dotyczących poszczególnych konkursów oraz akcjach szkolnych związanych z ww. projektem Samorząd Uczniowski będzie informował na bieżąco w każdej klasie.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu realizacji projektu !!!

Szkolne Miejsce Patrotyczno - Historyczne

A oto jak przebiega realizacja szkolnego projektu "GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –  PAMIĘTAMY!" :
1. Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w ciekawych wykładach poświęconych stanowi wojennemu
WYKŁAD 1 - zdarzenia, które obudziły "ducha wolności"
WYKŁAD 2 - pamięć o tych, którzy współtworzyli "Solidarność' na Podbeskidziu
2. Dwóch uczniów naszej wzięło udział w konkursach poświęconych obchodom 40 - lecia obchodów stanu wojennego:
- Wojewódzki Konkurs Plastyczno – Literacki („stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich”) - MARTYNA NOGA  z klasy VI
- Wojewódzki konkurs Literacki („tropiciele historii”) - MARTYNA NOGA z klasy VI oraz MICHAŁ GNIADEK  z klasy VIII
TRZYMAMY KCIUKI !!!
3. W najbliższym czasie w naszej szkole przeprowadzone zostaną ciekawe lekcje historii dotyczące stanu wojennego. Uczniowie klas VII i VIII obejrzą film pt. "Nie zabierajcie mamy".
4. 26 listopada w naszej szkole odbędzie się przygotowana przez IPN wystawa poświęcona obchodom 40 - lecia wybuchu stanu wojennego

SERDECZNIE NA NIĄ ZAPRASZAMY !!!

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 grudnia 1981- pamiętamy" to projekt, w którym wzięła udział nasza szkoła. Podczas lekcji historii i WOSU uczniowie klasy VII i VIII zapoznali się z trudnym dla nich tematem: 40 - lecie wybuchu stanu wojennego w Polsce. Klasy starsze oglądnęły film dokumentalny pt." Nie zabierajcie mamy" oraz wzięły udział w konkursach wojewódzkich związanych z tematyką stanu wojennego.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się wystawa przygotowana przez IPN. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oglądali ją z zaciekawieniem i należytą powagą. Choć temat bardzo trudny - klasy starsze dały rade! PAMIĘTAJMY - historia to nauczycielka życia! Uczmy się na błędach i dbajmy o to, aby budować silną i wolną Polskę!