Spotkanie pierwszoklasistów z policjantami
2023-09-26

W ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” Panie policjantki odwiedziły pierwszaków. Podczas krótkich pogadanek w łatwy i przystępny sposób uczyły dzieci, jak zachować się w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w drodze do lub ze szkoły. Uczniowie mieli dużo pytań dotyczących policyjnej służby. Na zakończenie tych niecodziennych zajęć pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe zawieszki. Stróże prawa podkreślili, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie szczególnie teraz w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym. W profilaktycznym spotkaniu pomagał „Sznupek” – maskotka śląskiej policji, z którym pierwszoklasiści zrobili sobie pamiątkowe zdjęciem.