Piknik Ekologiczny na żywieckim Rynku
2023-09-26

W środę odbył się EKOLOGICZNY Piknik na żywieckim rynku

organizowany przez Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu, w którym wzięły udział klasy 2b, 3a i 3b.

Dzieciaki pochłonął spektakl ekologiczny.  Pszczółka Maja z przyjaciółmi wprowadziła je w wiele ważnych, ekologicznych kwestii. Po przedstawieniu uczestnicy rozproszyli się, by odwiedzić stoiska ekologiczne. A przygotowano kilka ciekawostek. Swoje stoisko zaprezentował Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu. W jego obrębie prowadzono warsztaty przesadzania roślin. Młodzież z klasy Technik Architektury Krajobrazu ochoczo wspierała młodszych i starszych w tym procesie. Obok pysznie prezentowało się stoisko akcji "Wymiana pod chmurką". Mieszkańcy po raz kolejny mieli okazję przynieść rośliny i w zamian poczęstować się innymi okazami. Swoją ofertę zaprezentowała również Dolina Bawole Serce, Śląski Ruch Klimatyczny, Żywiecki Oddział Zespołu Parków Krajobrazowych a Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu udostępnił dla uczestników autobus elektryczny. Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu specjalnie na tą okoliczność przygotowało również okolicznościowy konkurs, w którym dla dzieci rozlosowano drobne upominki.

Zabawa była fantastyczna, DZIĘKUJEMY!!!